Wet Hop Beer

Co je to Wet Hops, neboli mokrý chmel? Nejlépe si to vysvětlíme na rozdílu mezi Fresh Hop Beers (pivech s čerstvým chmelem) a Wet Hop Beers (pivech s mokrým chmelem).

Je to samozřejmě zašmodrchané, ale mokrý chmel nemusí za všech okolností znamenat čerstvý chmel a čerstvý chmel nemusí být vždy mokrý. Každý podzim, když probíhá sklizeň chmele, se z jeho čerstvých šišek vaří speciální várky piv. Většinou se jedná o tzv. mokrý chmel, tedy nijak upravovaný, který vydrží maximálně 24 hodin. Ale existuje i čerstvý sušený chmel, který má delší trvanlivost. Piva z takového se nazývají Wet Hop Beers, Fresh Hop Beers, Green Hop Beers, nebo Harvest Beers. A aby to nebylo jednoduché, čerstvý, mokrý chmel se může vakuovat a zachladit a použít kdykoliv v průběhu roku. Proto se můžete s Wet Hop Beers setkat i jindy než na podzim, jen už se takové pivo nemůže označovat jako Fresh Hop.
Chmel ve formě pelet, tedy sušený a mechanicky upravený vydrží až tři roky, usušené celé chmelové šišky vydrží cca rok. A jak dlouho vydrží mokrý chmel ve formě šišek? Těžko říct, jde o úplnou novinku, se kterou se zatím jen experimentuje.comments powered by Disqus


Copyright © 2013 - 2024 Ochutnávková pivnice, Všechna práva vyhrazena