O nás

Název "Ochutnávková pivnice" přesně vystihuje náš záměr nabídnout hostům možnost vychutnat si kvalitně ošetřený a výborně načepovaný český ležák a zároveň mít příležitost ochutnat rozličné pivní styly. Proto byly veškeré prostory pivnice vždy, a to již od roku 2013, nekuřácké. Na jedné pípě je stále k dispozici nefiltrovaný nepasterovaný plnotučný a řádně hořký světlý ležák 12° z Kamenice nad Lipou. Na dalších můžete ochutnat šest různých piv z českých minipivovarů. Osmá pípa je vyhrazena pouze pro piva ze zahraničních pivovarů. Navíc občas nabízíme piva ze samospádových soudků z bavorských pivovarů.

Sudy s pivem jsou umístěny v chlazeném sklepě, kde je maximální teplota 8 °C. Piva putují k pípě dochlazovaným pivním vedením (pythonem) a jsou ještě dochlazována přímo pod pípou a také ve výčepním stojanu. Ležáky jsou chlazeny na teplotu cca 6 °C, piva vyžadující vyšší servírovací teplotu na 8 °C až 10 °C.

Pro každý styl piva máme připravený vhodný typ sklenice. Ležáky čepujeme klasicky na hladinku s krásnou krémovou pěnou tak, aby si co nejlépe uchovaly svou kvalitu a pitelnost. Ve dvou lednicích pro Vás máme připravená zajímavá česká ale i zahraniční lahvová piva, která můžete buď ochutnat přímo na místě, nebo si je odnést domů. Navíc máme nyní i třetí, velkou speciální lednici, ve které najdete výhradně spontálně kvašená piva typu Lambik.

Radek "Cipis" Ceyp


Pracoval dlouhá léta ve známé a dnes již neexistující hospodě U Hloušků. Poté se přesunul do klubu Netopýr, kde v roce 2004 začal jako jeden z prvních v České republice nabízet hostům ochutnávky piv z různých, převážně českých pivovarů. Později se přidaly i piva ze zahraničí. Za dobu jeho působení se na třetí pípě protočilo téměř 650 ochutnávek z více než 150 pivovarů.

Lukáš "Elf" Provazník

Původně student filosofie a filmové vědy se řízenou shodou okolností dostal nejenom k dobrému pivu, ale v roce 2010 i k práci ve vyhlášené pivnici Na Božence, kde okamžitě rozjel pravidelné ochutnávky. Dálkově studoval SPŠPT v Podskalské, obor Technologie potravin - kvasná technologie.
 Copyright © 2013 - 2024 Ochutnávková pivnice, Všechna práva vyhrazena