Albrecht 11° SHL Harmonie

Typnefiltrovaný Bohemian Pilsner
Stupňovitost11°
Obsah alkoholu4,5%
Hořkost - IBU35
PivovarZámecký pivovar Frýdlant
MěstoFrýdlant
ZeměČR

Mnoho pivovarů u nás i v zahraničí vaří tzv. Single Hop Ales, tedy svrchně kvašená piva chmelená pouze jedním chmelem. Můžete si pak naplno vychutnat aroma a hořkost každého chmele samostatně. My jsme měli stejný nápad jako sládek frýdlantského pivovaru Pavel Palouš a to udělat řadu jednochmelových ležáků. Harmonie je prvních z nich. Jedná se o klasický ležák českého typu, vařený na dva rmuty, pouze z plzeňského sladu a jednoho vybraného chmele, který se přidává čtyřikrát v průběhu chmelovaru. Pivo pak kvasí 8 dní a 25 dní dokváší.
Albrecht Harmonie má krásnou, zlatavou barvu, která je typická pro český ležák, nižší říz a středně plné tělo. Aroma je hlavně chmelové, v chuti se projevuje poměrně hutná sladovost, vyšší, ale jemná hořkost s chmelově kořenitými tóny.
chmel Harmonie
V srpnu roku 2004 byla registrována nová odrůda chmele pod názvem Harmonie. Tato odrůda vznikla v roce 1985 křížením převážně Žateckého poloraného červeňáku (téměř 60%) s dalšími chmely (českým Premiantem a tradičními anglickými chmely Northern Brewer a Fuggle). V roce 1997 byla předána do registračních pokusů. Rozptyl obsahu alfa a beta hořkých kyselin je shodný 5 až 8%, jejich poměr je pak 0,8 až 1,2. Hmotnost silic je na český chmel standardní 1 až 2 g/100 g. Řadí se tedy mezi aromatické odrůdy. S tím že podíl kohumulonu je 17 až 21%, což je velmi málo a zaručuje se tím jemná hořkost. Díky harmonickému složení chmelových pryskyřic dostala tato chmelová odrůda své jméno. Harmonie pivu dodává specifické, kořenité aroma a intenzivní, ale zároveň jemnou hořkost.
comments powered by Disqus


Copyright © 2013 - 2024 Ochutnávková pivnice, Všechna práva vyhrazena