Malt Worm 3rd Anniversary Lager (Hauskrecht)

Typnefiltrovaný světlý ležák
Stupňovitost11,9°
Obsah alkoholu5,2%
PivovarParní pivovar Hauskrecht
MěstoBrno
ZeměČR

Jde o světlou legislativně pořád ještě jedenáctku (EMP 11,9°), chuťově logicky však spíše již o dvandu. Chuťově je výrazně chmelové, sladová složka je upozaděna, pivo je minimálně na ležák výrazně prokvašeno a to právě proto, aby vynikla chmelová složka.
Toto pivo bylo vařeno na třetí výročí naší sesterské paluše Malt Worm. Oproti minulému roku se změnil pouze použitý chmel. Opět je to jen a jen jeden, letos pořád ještě nový český (prvně na volný prodej vypuštěna na jaře 2020) aromatický vál zvaný Most.
Tento chmel vzniknul z hybridního potomstva křížením původní výchozí mateřské rostliny americké odrůdy Cascade a samčí rostliny divokých chmelů původem z českých lužních lesů. Co se použitý týká jedná jde o tzv. "dual purpose", tedy lze použít jak na hořkost (Alfa 7,5 - 9,5%), tak pro aroma (díky obsahu chmelových pryskyřic). Aroma je ovocné (grapefruit, mango, broskev), černý rybíz a taktéž koření. Původně je tento chmel zamýšlen do svrchně kvašených piv typu American Pale Ale, English IPA atd., nicméně je vhodný i na studené chmelení (Dry Hopping) do ležáků. Tak proč jej tedy nepoužít samostatně právě do tohoto škopku?
comments powered by Disqus


Copyright © 2013 - 2024 Ochutnávková pivnice, Všechna práva vyhrazena